• Dziecko w Środowisku Medialnym

• Mega ŚWIETLICZAKI  z radością podjęły kolejne wyzwanie. Aby uchronić dzieci przed niebezpieczeństwem należy im uświadomić jak ważna jest ochrona własnych danych. Dlatego też na początku zajęć poznali w jaki sposób można się przedstawić i co można o sobie powiedzieć w kontaktach bezpośrednich i przez Internet. Wspólnie ustaliliśmy, że innym możemy powiedzieć o swoim hobby, zainteresowaniach, ale nie udzielamy informacji o swoim nazwisku, miejscu zamieszkania, majątku rodziców. Mega ŚWIETLICZAKI w trakcie zajęć dowiedziały się, że NICK i AWATAR tworzy się po to, żeby zaprezentowac się, jak również zachować anonimowość w Internecie. Dzieci stworzyły własne awatary, niektóre trudno było odgadnąc do kogo należą. Na koniec naszej dyskusji wyciągnęliśmy wniosek, że zarówno nicki i awatary mogą być mylące i nie łatwo rozpoznać, kto się za nimi kryje. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwanie.

PS. Największą radość sprawiły nowe akcesoria dla naszego Psotnika, którego nazwaliśmy MEGA MISIAK angel