• WAŻNA INFORMACJA

• 26.10.2020
        • W związku z wytycznymi dotyczącymi zasad bezpieczeństwa, od dnia 24 października do 8 listopada 2020 r., uczniowie klas IV - VIII przechodzą na naukę zdalną.

Zajęcia lekcyjne w klasach I - III odbywać się będą stacjonarnie. Autobusy będą kursowały bez zmian.

Zajęcia online dla klas IV - VIII będą realizowane zgodnie z planem lekcji (30 minut online i 15 minut pracy własnej uczniów)w aplikacji Google Suite

Przypominamy, że do aplikacji uczniowie logują się za pomocą:

- szkolnego adresu e-mail (imienazwisko@sp2glogowek.pl)

- indywidualnego hasła

Uczniowie zobowiązani zostają do udziału w zajęciach w systemie zdalnym.

Problemy techniczne lub ze sprzętem należy zgłaszać do wychowawcy.

• NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

• 23.10.2020
        • Od soboty 24 Października br. zostaje wprowadzone naucznie w trybie zdalnym dla klas 4 - 8. Wszystkich uczniów prosimy żeby zabrali wszystkie podręczniki, ćwiczenia itp. z szafek.

• ZALECENIA MEN I GIZ

• 22.10.2020
        • Drodzy rodzice wg. zaleceń MEN i GIZ osoby współzamieszkujące lub pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą objętą kwarantanną również jej podlegają. Dlatego też dzieci, których rodzice są na kwarantannie, nie mogą przychodzić do szkoły.

• ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ NASZEGO NOWEGO TELEDYSKU 20 PAŹDZIERNIK 2020 GODZINA 15.15

• 20.10.2020
        • "Walczyć z wirusem mogą nawet dzieci..."

To prawda. Takimi słowami zaczyna się piosenka i teledysk przygotowany przez naszych uczniów z klas 1-3.

Przygotowanie uczniów, aranż muzyczny, nagrywanie oraz montaż teledysku to zasługa pana Marcina Imiołka. Oryginalne i kolorowe stroje są efektem pomysłowości i zaangażowania rodziców.

Całość spina się w nowy projekt na konkurs, w którym nasza szkoła bierze udział.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania teledysku serdecznie dziękujemy, a Was zapraszamy do oglądania

Niech niech słowa refrenu wyprą z naszych głów i serc (choć na chwilę) niepokój związany z pandemią. Bo przecież: "MY WIRUSOM SIĘ NIE DAMY!".

• „Pod biało-czerwoną”

• 11.10.2020
        • „Pod biało-czerwoną” – zapraszamy do udziału w akcji!

Zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

Przedsięwzięcie ma na celu godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku –

w szczególności wśród młodego pokolenia.

W jaki sposób wziąć udział w projekcie?

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do oddania głosów poparcia. Dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów.

Link do oddania głosu https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę.

• Mega ŚWIETLICZAKI

• 03.10.2020
        • MegaMisja - kolejne zadanie mamy za sobą

Mega ŚWIETLICZAKI  to dzielni poszukiwacze informacji, bez problemu poradzili sobie z kolejnym wyzwaniem . Na samym początku uczniowie dowiedzieli się jaki problem ma Julka i Kuba oraz w jaki sposób mogą im pomóc?! Okazało się bowiem, że ich plany na ferie przepadły... a Mega ŚWIETLICZAKI postanowiły im pomóc. Dzieci  wybrały się w wirtualną wycieczkę po Sycylii i Islandii. Pracując w 2 grupach mogli bliżej poznać piękne zakątki, zbierając informacje dotyczące organizacji ekscytującej wyprawy. Dowiedzieli się m.in jak należy się ubrać, jaka pogoda panuje w danym regionie, co należy że sobą zabrać itp. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi sposobami wyszukiwania informacji. Głosowanie pokazało, że zdecydowanie wygrała Sycylia (15 do 3).

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie z Julką , Kubą  i Psotnikiem .

GALERIA ZDJĘĆ:

• Obchody X Światowego dnia Tabliczki Mnożenia

• 03.10.2020
        • W naszej szkole dzisiaj odbyły się obchody X Światowego dnia Tabliczki Mnożenia 02-10-2020 r

* I miejsce zajęła Lena Walów z klasy 4a, z czasem 18"15 sekundy

* II miejsce Dawid Thomalla zajął z klasy 6a

* III miejsce Julia Kondziora z klasy 4b

Asystenci z 7 klasy, którzy odpytywali uczniów, rzetelnie wypełniali swoje obowiązki.